Гнучкі і потужні каскадні установки

Каскад теплових насосів – це об'єднання декількох теплових насосів для отримання більшої теплопродуктивності, коли потужності одного теплового насоса недостатньо для покриття потреб будівлі в тепловій енергії.

Теплові насоси IDM виробляються у великому асортименті потужностей – ґрунт-водаґрунт-вода до 280 кВт, вода-вода до 360 кВт, повітря-вода до 60 кВт. Але іноді навіть настільки потужних теплових насосів мало, і доводиться їх об'єднувати в каскади, збільшуючи загальну вироблену теплову потужність.

Іноді при організації каскаду немає необхідності об'єднувати теплові насоси однакових потужностей. Наприклад, при потребі забезпечити теплопродуктивність 195 кВт можна було б організувати каскад з двох машин TERRA SW MAX 110 потужністю 113 кВт (сумарно 226 кВт) або каскад з теплових насосів TERRA SW MAX 85 (85 кВт) та TERRA SW MAX 110, що однозначно буде дешевше першого варіанту.

І TERRA SW MAX 85 (85 кВт) та TERRA SW MAX 110 мають по два компресори з роздільними фреоновими контурами, але якщо у першого потужність на одному з компресорів складе 42,4 кВт, то у другого 56,5 кВт. Тому така теплонасосна установка буде мати 8 (!!!) ступенів потужності в залежності від комбінації включених в роботу компресорів:

42,4 - 56,5 - 84,8 - 98,9 - 113 - 141,3 - 155,4 - 197,8 кВт

І ось в цій ситуації проявляється складність.

Як розподілити навантаження між тепловими насосами і їх компресорами, щоб отримати рівну кількість робочих годин кожного компресора і при цьому підібрати правильну ступінь потужності, що буде відповідати потребам будівлі при неповному навантаженні???

Ще одна складність може проявитися при бажанні об'єднати в каскад теплові насоси повітря-вода AL Twin 32 і Al Max 60 для отримання потужності 90 кВт (при A2 / W35). Це двохкомпресорні теплові насоси. Але потужність на одному компресорі у Al Max 60 буде дорівнювати повній потужності у AL Twin 32.

У новому контролері Navigator 2.0 дані питання більше не актуальні: вдалося оптимізувати процес управління таким чином, що всі компресори матимуть однакову кількість годин напрацювання, незалежно від того, чи однакової вони потужності чи ні.

iDM-terra_max_kaskade_verrohrung

TERRA MAX_2015 - Kaskade v. 2 Maschinen mit WW+HGL_ISO