Реверсивні насоси
Для охолодження приватних будинків за допомогою теплового насоса дуже часто використовується метод пасивного охолодження. При цьому використовується холодний теплоносій з геотермального поля. Перевагою такого методу охолодження є дешевизна процесу.
Наприклад, охолодження за допомогою пасивного охолодження дешевше ніж найсучаснішими кондиціонерами в 8-10 разів. Але у такого способу є і недоліки:
- Миттєва потужність геотермального поля, враховуючи втрати по теплообміннику і температурний режим, зазвичай становить не більше 50% від теплової потужності теплового насоса.
- В процесі експлуатації геотермального поля влітку температура теплоносія підвищується. Це означає, що до кінця літа з геотермального поля може виходити температура, якої буде недостатньо для охолодження будинку або окремих кімнат.
У випадках, коли потужності пасивного охолодження явно недостатньо, є можливість використовувати реверсивні теплові насоси. Такий тепловий насос має додатковий чотирьохходовий клапан, який дозволяє в процесі охолодження працювати у «зворотному напрямку». При цьому холод відправляється в будинок, а тепло – в геотермальне поле.
Перевагою цього методу є практично в два рази більша потужність, ніж при пасивному охолодженні. Також температура подачі на систему опалення істотно нижче ніж при пасивному охолодженні.
Як і пасивного, у цього способу теж є недоліки:
- При роботі на холод працює компресор. А це призводить до збільшення витрат на електрику. Опалення за допомогою активного охолодження максимум в 2 рази дешевше, ніж кондиціонерами.
- Тепловой насос не может одновременно работать и на отопление и на охлаждение. Нужно учитывать одновременную нагрузку по охлжадению и горячему водоснабжению.
Автоматика управління тепловим насосом передбачає можливість пасивного + активного охолодження. В цьому випадку тепловий насос працює в
Будь-який тепловий насос IDM має можливість роботи також в режимі пасивного + активного охолодження. При цьому тепловий насос працює в режимі пасивного охолодження на початку опалювального сезону. У разі, коли з поля виходить висока температура або недостатньо теплової потужності – переходить в режим активного охолодження. Такий спосіб не має недоліків, окрім відносної обов’язкової дорожнечі.