Технологія HGL - 30% додаткової економії

Усі звикли, що СОР теплового насоса дорівнює приблизно 4. Але це тільки в тому випадку, якщо ми говоримо про температуру подачі в систему опалення 30-40 °С. Якщо ж мова йде про використання теплового насоса для нагріву гарячої води, то СОР теплового насоса при подачі +50 в кращому випадку становить 2,5-3,5. Саме тому в будівлях, де існує велика витрата гарячої води, дуже часто спостерігається знижений річний СОР теплового насоса. Більш того, при великій витраті гарячої води в режимі опалення тепловий насос дуже часто перемикається між режимами опалення та ГВП. Це, в свою чергу, може призводити до того, що тепловий насос не встигає нагрівати гарячу воду.

Для додаткової економії електроенергії багато теплових насосів мають модифікацію HGL. Ця технологія дозволяє нагрівати гарячу воду під час опалювального сезону без втрати СОР.

Як це відбувається. Тепловий насос з функцією HGL має додатковий «короткий» теплообмінник по гарячій стороні. Під час роботи на опалення стиснений фреон після компресора потрапляє на цей теплообмінник. За допомогою триходового клапана і циркуляційного насоса з регулюванням частоти обертання відбувається регуляція потоку теплоносія.

Схема HGL

85% теплоносія потрапляє на конденсатор і йде на нагрів системи опалення. До 15% теплоносія після конденсатора додатково потрапляють в HGL-теплообмінник, де нагріваються до температури 62°С. Цей теплоносій використовується для нагріву гарячої води. Цей процес дозволяє не «перемикати» тепловий насос в високотемпературний режим, що економить до 35% енергії на приготуванні гарячої води.

Схема HGL 2